Tu znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki do golenia i depilacji

Czy wiesz jak golić nogi, aby uniknąć podrażnień i wrastania włosków?

Nogi to ważny atrybut dla każdej kobiety, dlatego tak chętnie ubierają latem spódnice i sukienki. Często też golą bądź depilują swoje nogi, aby poczuć się atrakcyjniej. Jednak wiele z nich po tym zabiegu zmaga się z szeregiem problemów. Czerwone krostki, podrażnienia czy wrastające włoski – to zna większość kobiet. Jak golić nogi i dbać o skórę, by zminimalizować nieprzyjemności, a zwiększyć efekt?

Co warto wiedzieć na początek?

Golenie nóg to najpopularniejszy zabieg kosmetyczny stosowany przez kobiety, dlatego na rynku kosmetycznym dostępnych jest tak wiele różnych metod depilacji niechcianego owłosienia. Może to lekko dezorientować: wosk, depilator czy popularna maszynka? Lepiej używać kremu, a może olejku?

Najszybszym i bezbolesnym, a także najtańszym sposobem jest maszynka do golenia. Można ją kupić w każdej drogerii czy markecie, a jej cena nie przekracza kilku złotych. Największą wadą tej metody jest to, że włoski odrastają dosyć szybko, są często grubsze i mocniejsze. Jak inaczej golić nogi? Sięgnij po depilacje przy pomocy golarki elektrycznej lub też specjalnych kremów. Efekt gładkich nóg utrzymuje się dłużej, jednak jest to zabieg bardziej bolesny i przede wszystkim dużo droższy.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do golenia nóg?

Jak to bywa z każdym zabiegiem kosmetycznym, tak i tutaj istnieją przeciwwskazania. Przede wszystkim wiele zależy od typu skóry. Jeśli więc Twoja jest przesuszona czy ma skłonności do podrażnień, to jak wtedy golić nogi? Lepiej tego unikać. Również wrastające włoski mogą być dużym problemem. Z tym kłopotem często muszą się zmagać kobiety, które mają ciemne i grube włosy. Warto również wcześniej sprawdzić, czy nie jest się uczulonym na którąś z substancji zawartej w składzie kremu.

Jak golić nogi, aby uniknąć podrażnień a skóra była gładka i nawilżona? 

Wystarczy zastosować kilka prostych zasad. Przede wszystkim należy zadbać o właściwe przygotowanie skóry do golenia, którą warto namoczyć podczas kąpieli. Dobrze także wcześniej zrobić peeling, bo dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka. Sprawi to także, że Twoje nogi będą lepiej nawilżone.

Warto też pamiętać, aby do golenia używać tylko ostrej maszynki a jednorazową wyrzucić od razu po użyciu. Ale jak golić nogi? Sam zabieg trzeba też wykonywać na mokro przy pomocy specjalnego balsamu czy olejku. Golenie na sucho czy przy pomocy samej wody to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Może on doprowadzić do wielu powikłań. Ważne jest również nawilżenie nóg już po samym zabiegu. Zaopatrz się więc w balsam czy olejek, a Twoja skóra na pewno to doceni!

wróć na górę >
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl