Tu znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki do golenia i depilacji

Jak golić brodę? Czyli o dumie prawdziwego mężczyzny słów kilka

Broda jest dumą każdego mężczyzny. Od kilku lat zadbany zarost jest wizytówką faceta, który świadomie podejmuje decyzje o swoim wyglądzie. Golenie zarostu na twarzy jest procesem złożonym, każdy ruch  maszynki i trymera ma ogromne znaczenie. Zadbane włosy są wyznacznikiem statusu społecznego, wytrwałości i poczucia stylu. To, jak golić brodę to problem złożony. Oto kilka porad, które sprawią, że poradzisz sobie z tym zadaniem.

Każda broda inna - jak podejść do różnych zarostów

Zarost można zakwalifikować pod względem różnych czynników. Brodę, przede wszystkim, dzielimy z uwagi na kolor zarostu. Sposób dbania o nią będzie się różnił jeśli posiadasz brodę blond, rudą czy ciemną. To, jak stylizować włosy na twarzy jest także kwestią jakości zarostu. Genetyka determinuje to, czy mieszki są rozmieszczone gęsto. Od niej zależy także grubość włosa i to w jaki sposób się układają. To wszystko razem może zupełnie zmienić sposób pielęgnacji.

Broda gęsta i ciemna - trwały zarost, który stawia opór

Gęsty zarost jest bardzo często  powodem wielu problemów. Twarde włosy zazwyczaj nie poddają się łatwo pielęgnacji i trudno je ułożyć. W związku z tym bardzo istotne jest sposób przycięcia włosów. Podczas formowania zarostu musisz zwrócić uwagę na okiełznanie każdego wystającego kłaczka. Gdy już weźmiesz do ręki trymer, najpierw zdecyduj jaki kształt będzie miała twoja broda, to ci ułatwi wykonywanie pewnych ruchów. Największym problemem jaki może cię spotkać jest to, że ciemne włosy nie wybaczają pomyłek i asymetrii. Na szczęście włosy odrastają i za każdym razem powinno pójść ci lepiej. Warto sprawdzić jak ostrzyżony jest zarost u innych mężczyzn o podobnej budowie twarzy. Będzie to dla ciebie stanowić pewne natchnienie

Jasny zarost - jak golić brodę koloru blond

Wbrew wielu mitom jasny zarost wcale nie nie musi być rzadki. To zwykłe złudzenie, bo taki kolor włosów jest mniej kontrastowy w stosunku do cery. Prawidłowa pielęgnacja zarostu nie będzie się wiele różnić od tego jak postępuje się z ciemnymi włosami. Zasadnicza różnica polega na ekspozycji brody. Żeby uzyskać oczekiwany efekt musisz pozostawić na twarzy dłuższe włoski, inaczej będą zupełnie niewidoczne.

Jak golić brodę - ogólne zasady

Zasadniczo to, jak golisz brodę, jest kwestią twojego stylu. W zależności czy chcesz  być postrzegany jako twardy drwal czy stylowy gentleman zastosujesz różne profile zarostu i długość. Pamiętaj o tym, żeby korzystać z odpowiedniego sprzętu i kosmetyków. Te detale wyróżnią cię na tle innych.

wróć na górę >
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl