Tu znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki do golenia i depilacji

Jak golić miejsce intymne? Skupienie, nawilżanie i solidne ostrze na pewno pomogą!

To, jak golić miejsce intymne nie jest tematem łatwym. Liczne podrażnienia, trudno dostępne części ciała i ogromna niepewność w ruchach może doprowadzić do licznych podrażnień i zacięć. Są one szczególnie uciążliwe, bo skóra w okolicach bikini jest cieńsza, lepiej ukrwiona i gorzej się goi. Do tego dochodzi intensywne pocenie w tych miejscach. Na pewno wiele razy doświadczyłaś i doświadczyłeś niedogodności z powodu ran w tej okolicy.

Korzystaj z kosmetyków łagodzących

Pielęgnacja okolic bikini powinna skupiać się na maksymalnego złagodzenia potencjalnych podrażnień. Ostrza żyletki są tak skonstruowane żeby ciąć włoski tuż nad skórą przesuwając się po niej. Kilka ostrzy ułatwia ten proces i sprawia, że może wystarczyć jedno dokładne pociągnięcie maszynką. Niestety powoduje to także niezliczone podrażnienia. Wiele z nich rozpoznasz dopiero gdy zacznie się z nich sączyć krew. Jedynym sposobem żeby uchronić się przed tym jest stosowanie kremów łagodzących, pianek zmiękczających włoski czy żeli chłodzących.

Golenie miejsc intymnych - wady i zalety

Włosy w okolicach intymnych odgrywają ważną rolę w ochronie przed zakażeniami. Ewolucja wyposażyła w nie każdego z nas w celu zabezpieczenia przed bakteriami i grzybami. W związku z tym, jeśli się zdecydujesz na golenie miejsc intymny musisz zwrócić szczególną uwagę na ich higienę. Z drugiej strony osoby uprawiające sport cierpią na nadmierne pocenie. Wilgotna skóra jest ogromnym siedliskiem bakterii, często niebezpiecznych. W takim wypadku dużo prościej utrzymać ochronę przed czynnikami biologicznymi. Do wad golenia miejsc intymnych możemy zaliczyć niedogodności, które pojawiają się po kilkunastu godzinach od tej czynności. Cebulki nie przestają się rozwijać i ostro zakończone włosy często wbijają się w skórę, co może być przyczyną nieznośnego świądu. Takie wrastanie może zostać zminimalizowane za pomocą peelingów, kremów nawilżających i minimalizujących to ryzyko. Niezwykle skuteczne jest delikatne pocieranie tych miejsc gąbką pod prysznicem.

Jak golić miejsca intymne? Niebezpieczne sytuacje

Nieumiejętne golenie miejsc intymnych może prowadzić do groźnych konsekwencji. Częstą dolegliwością występującą po tym zabiegu jest świąd i podrażnienie skóry. Czasem możesz się spotkać z zakażeniem dróg moczowych lub stanem zapalnym skóry. Jeżeli korzystasz kilkukrotnie z jednorazowej maszynki do golenie to upewnij się, że nikt poza tobą jej nie używał. Bo może to prowadzić do przeniesienia groźnych chorób.

wróć na górę >
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl