Tu znajdziesz wysokiej jakości kosmetyki do golenia i depilacji

Jak łagodzić podrażnienie po goleniu? Sprawdź!

Jeszcze tylko ostatnie pociągnięcie maszynką i... trach! Kolejne podrażnienie po goleniu gotowe. Ten problem wbrew ogólnemu poglądowi nie dotyczy jednak wyłącznie mężczyzn. Kobiecą depilację charakteryzują zgoła inne aspekty. Dlatego w tym artykule skupimy się na mężczyznach! Swędzące podrażnienia i krostki to dość powszechny problem, jednak można z nim wygrać. Przekonaj się, jak je złagodzić, gdy będą efektem kolejnego golenia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć — wyeliminuj ryzyko podrażnienia po goleniu

Podczas golenia szczególnie istotne jest przestrzeganie kilku prostych zasad. Wdrożenie ich pozwoli uniknąć podrażnienia. Oczywiste jest to, że lepszą praktyką będzie zapobieganie kłopotom skórnym niż ich leczenie. Jak uniknąć podrażnienia po goleniu?

Zadbaj o porządne akcesoria

Absolutną podstawą jest zaopatrzenie się w dobrej jakości maszynkę do golenia. Musi być ona ostra, by bezpiecznie przeprowadzić zabieg. Pamiętaj, że jednorazowe warianty powinny być wykorzystane naprawdę jedynie raz. Należy również uważać w przypadku maszynek z wymiennymi ostrzami. Pamiętaj o ich wysuszeniu i odkażeniu bezpośrednio po użyciu.

Złote zasady, które warto wdrożyć

Jeżeli zależy Ci na perfekcyjnym goleniu, warto poznać kilka klasycznych reguł. Proste czynności przed, w trakcie i po zabiegu mają bardzo duże znaczenie. Zanim zaczniesz procedurę, weź ciepły prysznic, zmiękczając skórę. Następnie umyj twarz oraz szyję kosmetykiem oczyszczającym. Możesz również systematycznie stosować peeling. Podczas zabiegu użyj dedykowanego preparatu do golenia. Ważne jest też golenie „z włosem” i niedociskanie maszynki zbyt mocno. Po skończonym zabiegu opłucz twarz zimną wodą i użyj specjalnego kosmetyku, by uniknąć podrażnień.

Podrażnienie po goleniu — i co teraz?

Nie zawsze jednak udaje się zapobiec zacięciom. Skóra po goleniu jest podrażniona, ale przy pomocy właściwych preparatów doprowadzisz ją do ładu. Jakie środki okażą się nieocenione podczas pielęgnacji?

Preparaty, które warto zastosować w przypadku podrażnienia po goleniu

Na rynku znajduje się mnóstwo produktów, które pomogą panom w walce z problemami skórnymi. Po jakie artykuły warto sięgnąć w przypadku kłopotliwych podrażnień? Praktyczne okażą się wody po goleniu, które zmniejszają pieczenie i łagodzą skórę po zacięciach. Warto używać też balsamów i kremów o silnym działaniu nawilżającym. Być może odpowiednie będą kosmetyki dla skóry wrażliwej lub wersje hipoalergiczne. Wybieraj produkty, które regenerują i łagodzą zmiany.

wróć na górę >
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl